Ikona

Olinowanie

Olinowanie stałe i ruchome to jeden z niezbędnych systemów na jachcie żaglowym. Podlega on zmiennym siłom, które powodują zużywanie się lin. Jednocześnie to od nich zależy bezpieczeństwo i komfort żeglowania, dlatego też muszą być one okresowo konserwowane i w razie konieczności wymieniane. W przypadku nowych jachtów, konieczny jest profesjonalny montaż całego olinowania i dokładne sprawdzenie jego funkcjonalności.

We współpracy z najwyższej klasy specjalistami prowadzimy kontrolę stanu olinowania stałego i ruchomego oraz osprzętu masztowego. Możemy także dobrać, dostarczyć i zamontować nowe olinowanie. Mamy doświadczenie zarówno w takielunku opartym na linach stalowych, jak i strunowym. Bierzemy pod uwagę typ i przeznaczenie jachtu, a także inne czynniki eksploatacyjne, które determinują użycie lin półelastycznych lub sztywnych.

W naszej ofercie znajdują się także liny z zaawansowanych tworzyw (takich jak spectra lub kevlar), których zastosowanie pozwala ograniczyć ich średnicę i wagę, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie na jachcie mniejszych bloków, przelotek, czy kabestanów.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?