Ikona

Jacht pod klucz

Zakup nowego jachtu to dopiero początek drogi do postawienia żagli. Jednostka po opuszczeniu stoczni wymaga odpowiedniego wyposażenia, instalacji, a także niezbędnych pozwoleń.

W większości przypadków jacht dostarczany przez stocznię przypomina zestaw „zrób to sam”. Maszt i kadłub są osobno, a wyposażenie znajduje się na pokładzie, ale nie jest zamontowane. Zanim jacht w ogóle znajdzie się w wodzie, konieczne jest przygotowanie kadłuba i zabezpieczenie go kilkoma warstwami farby antyosmozowej i antyporostowej. Maszt przed postawieniem wymaga złożenia, dodatkowo trzeba przygotować olinowanie, żagle, zamontować lampy i anteny. Instalacja wodna, sanitarna i paliwowa wymagają zalania, a silnik dodatkowo tzw. serwisu zerowego. Poprawne wykonanie tych czynności wymaga nie tylko wiedzy, ale i doświadczenia.

Pozostaje jeszcze założyć żagle i oddać cumy, tylko że cum na nowym jachcie również brakuje. Podobnie jak odbijaczy, tratwy ratunkowej, kamizelek ratunkowych, map, flag, bandery i setki innych elementów niezbędnego wyposażenia. Ich liczba sięga nawet 180.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom armatorów uruchomiliśmy nową usługę „jacht pod klucz”. Dzięki niej nowy jacht zostanie wyposażony we wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia pierwszego rejsu. Począwszy od zabezpieczenia kadłuba, przez instalacje, osprzęt oraz wyposażenie, aż po rejestrację. Oddamy w Twoje ręce jednostkę kompletną i w pełni gotową do żeglowania. Przygotowujemy także kilkuletnie jachty, które zmieniły właściciela i wymagają odpowiedniego dostosowania do oczekiwań nowego armatora.

Nasza usługa zawiera:

  • pomoc i doradztwo w konfiguracji stoczniowej i doborze wyposażenia;
  • pomoc w odbiorze jachtu od dealera (sprawdzenie prawidłowości wykonania, kompletności wyposażenia itp.)
  • modernizacja stoczniowej instalacji elektrycznej i elektronicznej;
  • wyposażenie jachtu w niezbędny osprzęt i urządzenia;
  • wyposażenie indywidualne spoza standardowej oferty (np. ekspres do kawy, telewizor, lodówka na wina, wyposażenie hotelowe itp.);
  • sprawdzenie i przygotowanie wszystkich instalacji na jachcie;
  • dokonanie wszelkich formalności (rejestracja, niezbędne pozwolenia);
  • dostarczenie jachtu do wskazanego przez armatora portu;

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?